Fredag d. 16. november 2018

Weekendkursus 2018

logo-til-kalender.jpg

Kursus for medlemmer i LHS

TILMELDING

Foreløbigt program :

16-17-18 NOVEMBER 2018

FREDAG:

12.00-12.45   Ankomst, indkvartering, kaffe/te og sandwich.

12.45-13.00   Info ved formand/Kursusleder Charlotte Hansen

13.00-15.00   Spændende foredrag, ved Tanddyrlæge Jens Ruhnau

15.00-15.15   Kaffe/Te/Kage

15.15-16.15  Karina Gleerup fortæller om ”Pain-face”

16.30-19.00  Old English Sheepdog, og Hundemassage v/Torben Nielsen

19.00-20.00   Middag

20.00-?         Generalforsamling for medlemmer

20.00-?         Elevrådsmøde

                      Aftenen slutter med pølsebord 

LØRDAG:

07.30- 09.00 Morgenmad

09.00-13.00  Velkommen til Cesar Martinez fra Spanien, og Yulia Sidorova fra Rusland.

                     Cesar vil i år demonstrere, Norfolk og Norwich Terrier sammen med Ane Buch.

                      Derefter Yorkshire Terrier til udstilling, Shetland Sheepdog, Tibetansk Spaniel

13.00-14.00   Frokost

14.00-16.00   Fortsættelse med Cesar, Welsh Corgi Pembroke og Cardigan

16.00             Kaffe/Te/Kage

16.00-18.00   SHOP AMOK

                      Omklædning

19.00-19.15   Fotografering

19.15-19.30   Velkomst drink

19.30-21.30  Festmiddag

21.30-            Lotteri, KAFFE OG SMÅKAGER                

 

SØNDAG:

07.30-09.00   Morgenmad

09.00-12.30   Workshop forskellige klippehunde

                      Pudel: Stockholmer, Babyløve,

                      Bichon Frise, Löwchen, Bamseklip Lhasa Apso

                      v/ Cesar,Yulia, Birgitte Christensen, Anne-Birgitte Schilling, Maria Retlef

12.30-13.30   Frokost

13.30-14.30   KAT ved Jannie Jensen

14.30-15.00   Kaffe/Te/Kage.

·        Udlevering af Kursusbeviser.

·        LHS’s diverse gaver til alle deltagere.

·        Aflevering af evaluering.

·        Ekstra gevinst på lodtrækning af navneskilte.

Ret til ændringer i programmet forbeholdes.

LHS har stand, men forudbestil PR materialer hos Lillian Mortensen 32 55 18 06 i god tid, så det er færdigpakket.

 Følgende er tilmeldt:

ABC Hundesalon - Anja Torp Due Krintel
ABC Hundesalon - Assistent Christina Kirk Rasmussen
Alfa Hundesalon - Seda kuyu 
Amager Hundesalon -Lillian Mortensen
Arresøhundesalon - Erik laub
Birthes Hundesalon -Birthe Jensen
Birthes Hundesalon - Elev Camilla Larsen
Birthes Hundesalon - ElevLise Melgård
Bredsten Hundesalon - Birgit Stjernegård
Ch Design - Charlotte Hansen
Dal-Bairn - Maja Dal
Degn's Hundesalon - Simone Degn Sørensen
Den Lille Hundesalon - Karina Liebak Andersen
Djurslands hundesalon - Maria Nielsen
Dosseringens Hundebad -Ane Buch
Helles Hundesalon - Helle Petersen
Helsingborgs Hundtrim - Katja Brunsgaard
Hillerød Hundesalon - Birgitte Christensen 
Hundefrisøren Helsinge -Frances Listh
Hundefrisøren Horsens-Lena Horne Møller
Hundefrisøren Horsens - Assistent Natalie Horne Møller
Hundefrisøren Randers - Betina Hansen
Hunden i Centrum -Kirstine Møller Larsen
Hundens Salon - Pernille Nielsen
Hundesalon jet -Tina kiilerich
Hundesalon Jet - Margith gajhede
Hvidovre hundesalon -Denise Jacobsen
LK Hundesalon - Lilian Therkelsen 
Nu Form - Gitte Bundgaard
Nu Form - Assistent Annemarie Nørgaard
Nu Form - Assistens Sari Bundgaard Larsen
Nu Form - Elev Kristina Kamstrup Kristensen
Pernille Maria Christiansen - Pernille Maria Christiansen
Ruggaards Hundesalon - Christina Ruggaard
Salon Beethoven -Inge Geertsen
Salon Beethoven - Elev Camilla Hansen
Salon Glad Hund ApS - Jannie Jensen
Salon Glad Hund ApS -Maria Retlef Moldrup
Salon Hundehjørnet -Jacqueline Marschall
Skipperens hundesalon -Anette Hansen
Solrød hundesalon - Charlotte Pedersen
Susan's Hundesalon - Susan Midtgaard
The Dreams Hundesalon - Helena Aaris-Larsen
Troldeskovs Hundesalon - Mette Tanghus
Tylstrup Hundesalon -Charlotte østergaard Christensen
Vestbyenshundesalon - Ann Bluhme
Vestbyenshundesalon - Elev Nickie Bergmos
Vestjysk Hundesalon - Didde Kleemann
Vestjysk Hundesalon - Lissi Petersen